KONST / Litografier / Färglitografi 15792057
nr 1579 2057
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 50/360. Färglitografi. Bladets mått: 40x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x74
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 november 2023
kl 18:46:46
11/11 10:19:02
700 kr
20/11 18:29:03
20 nov
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman